Odchudzanie dzięki hipnozie – Jak skutecznie schudnąć?

odchudzanie-dzieki-hipnozie-waga

Skuteczne odchudzanie dzięki hipnozie

Wszystko ma swój powód. Jeśli nie możesz schudnąć, przejadasz się, nie możesz utrzymać diety lub rygoru treningów to wiedz, że jest ku temu powód. Oznacza to, że na głębszym poziomie jest pewna potrzeba, która wymusza abyś pozostała/pozostał osobą z nadwagą. Powodów może być kilka a hipnoza i odchudzanie dzięki hipnozie jest świetnym sposobem do odnalezienia tego prawdziwego powodu.

Dlaczego odchudzanie dzięki hipnozie jest dużo łatwiejsze? Poniżej wyjaśnię jeden z najsilniejszych mechanizmów w podświadomości, który sprawia, że jedzenie jest częścią budowania dobrego samopoczucia. Ten mechanizm ma każdy i u wielu osób, może i u Ciebie, jest jednym z głównych powodów nadmiernego jedzenia.

Jeden z najsilniejszych powodów nadmiernego jedzenia

Jest jedna potrzeba, która jest silniejsza od większości innych potrzeb. Jeśli ta potrzeba nie jest zaspokojona to wpływa znacząco na nasze życie i wymusza pewne zachowania. Jeśli dość długo nie uda nam się zaspokoić tej potrzeby to może prowadzić do poważnych problemów emocjonalnych, psychicznych lub nawet psychosomatycznych.

Ta potrzeba to poczucie bezpieczeństwa i bez chociażby minimalnego poziomu poczucia bezpieczeństwa w życiu stajemy się nerwowi, zestresowani, możemy popaść w stany depresyjne i jeśli będzie to trwało dostatecznie długo to może prowadzić do silnej depresji lub nawet samobójstwa.

Jak może wiesz, jedną z ważniejszych ról naszego umysłu podświadomego jest ochraniać nas. Funkcja samo-przetrwania w umyśle podświadomym ma za zadanie ochraniać nas przed zagrożeniem, zarówno prawdziwym, fizycznym jak i przed zagrożeniem emocjonalnym lub fikcyjnym, wymyślonym lub wyobrażonym.

Umysł podświadomy postrzega utratę tego minimalnego subiektywnego poziomu poczucia bezpieczeństwa jako poważne zagrożenie i zrobi co się da aby to naprawić.

Skąd biorą się początki spadków poczucia bezpieczeństwa

Wszyscy wiemy, że od momentu poczęcia przez 9 miesięcy żyliśmy w pięknym, spokojnym, ciepłym i przyjemnym miejscu. Każda potrzeba, którą mieliśmy była zaspokojona. Tak jakbyś przez te 9 miesięcy cały czas była/był przytulona/y i kochana/y. Jesteś cały czas w objęciach mamy.

I przyszedł dzień kiedy to się skończyło, gdy zaczął się poród. Przyszły skurcze i zaczęłaś/zacząłeś być wypychana/wypychany na świat.

I gdybyś miał/a sobie wyobrazić swój poród. Gdybyś miał/a sobie wyobrazić, że z tego miejsca spokoju, ciepła i miłości właśnie wypchnięto Cię do miejsca, w którym nigdy nie byłaś/łeś, czujesz zimno, ktoś obcy Cię trzyma, słyszysz pielęgniarki, krzyki matki i na koniec ktoś Cię podnosi do góry nogami i uderza w tyłek.

To jest Twoje pierwsze doświadczenie ze światem poza łonem matki. W większości przypadków to jest również sytuacja w której po raz pierwszy odczuwasz drastyczny spadek poczucia bezpieczeństwa. Może dlatego są ludzie, którzy cierpią latami lub nawet całe życie z powodu stresu, który przeżyli przy porodzie.

W jednej chwili z najspokojniejszego miejsca wkroczyłaś/łeś do miejsca strachu i niepewności.

Poczucie bezpieczeństwa wciąż spada

Po pewnym czasie rodzice zabierają Cię do domu. Kładą się w łóżeczku i w tym momencie swojego życia jesteś jeszcze obca/obcy w nieznanym środowisku. Nie wiesz co się dzieje, nie znasz zasad ani nie rozumiesz co się stało.

Rodzice, kochając swoje dziecko ogromnie, chcą aby dziecko czuło się dobrze, było czyste i najedzone. Pomiędzy narodzinami a miej więcej dziewiątym miesiącem życia dziecka rodzice zakładają, że jeśli dziecko płacze to potrzebuje zmiany pieluchy lub jedzenia. Nie zdają sobie często sprawy, że oprócz czystej pieluchy i jedzenia to dziecko potrzebuje bliskości i wiążącego się z nim poczucia bezpieczeństwa. Potrzebuje tego poczucia bezpieczeństwa i bliskości które było całym jej światem zanim się urodziło.

Dziecko płacze i bardzo często ten płacz nie oznacza, że ma brudną pieluszkę ani, że jest głodne. Czasami dziecko płacze bo się boi, czuje się niespokojne, odczuwa zaniżone poczucie bezpieczeństwa związane z utratą stałego poczucia bliskości matki.

W jaki sposób jedzenie zostaje skojarzone z poczuciem bezpieczeństwa

Co robi młody rodzic kiedy dziecko płacze? Podchodzi do dziecka i najpierw sprawdza pieluszkę. Jeśli pielucha jest czysta to młoda mama podnosi dziecko, przytula i podstawia pierś lub butelkę.

Z pracy w hipnotycznej regresji wiemy, że kiedy mama trzyma tak dziecko to dziecko czuje się niesamowicie bezpieczne, tak bezpieczne jak kiedy było jeszcze w jej łonie. Dziecko czuje się lepiej i spokojniej.

Mama przytula i co robi dalej? Podaje dziecku butelkę albo pierś, naturalny instynkt ssania uruchamia się i dziecko je.

Ten proces powtarzany jest setki razy pomiędzy urodzeniem a mniej więcej dziewiątym miesiącem życia. I podczas tych setek powtórzeń umysł podświadomy dziecka bardzo szybko i bardzo silnie zapisuje pewne skojarzenie, które może być potencjalnie bardzo szkodliwe w przyszłości.

Podświadomość mogłaby zapisać, że „gdy mama mnie podnosi i przytula to czuję się spokojnie, bezpiecznie i cudownie” ale ponieważ tak często towarzyszy temu jedzenie to podświadomość zapisuje coś innego. Ponieważ tak często poczucie bliskości i bezpieczeństwa łączone jest z jedzeniem to w umyśle dziecka pojawia się program: „kiedy jem to czuję się spokojnie”, „jedzenie to bezpieczeństwo”.

Nie da się temu zupełnie zapobiec ale na szczęście to nie musi od razu powodować otyłości lub uzależnienia od jedzenia. Jeśli dorastamy w kochającej rodzinie, która zapewnia nam odpowiedni poziom spokoju i miłości to dostajemy pełno poczucia bezpieczeństwa właśnie z kontaktów z bliskimi. Jest wciąż jednak szansa, że ten mechanizm, to skojarzenie z dzieciństwa będzie się ujawniać w sytuacjach stresowych. Warto również zwrócić uwagę, że niestety nie każda rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli poczucie bezpieczeństwa spada to podświadomość musi działać

Załóżmy, że mówimy jeszcze o najlepszym scenariuszu. Wychowanie i rodzina dały nam pełno poczucia bezpieczeństwa. W pewnym momencie przychodzi czas aby zacząć tworzyć własne życie. I pojawiają się rozmaite codzienne problemy, może problemy w pracy, może problemy z otoczeniem, znajomymi, może choroba, śmierć rodzica, rozstanie z kimś ważnym dla nas, rozwód lub inne trudne sytuacje. Wszystkie te wydarzenia i wiele, wiele innych wywołuje w nas ogromne poczucie niepewności i spadku poczucia bezpieczeństwa.

Poziom bezpieczeństwa spada na łeb na szyję i gdy zejdzie poniżej minimalnego akceptowalnego poziomu umysł podświadomy musi podjąć jakieś działanie aby nas chronić, aby przywrócić nam poczucie bezpieczeństwa.

Podświadomość musi znaleźć sposób na podniesienie poczucia bezpieczeństwa i zrobi to korzystając ze wszystkich najmocniejszych programów jakie ma. Wiedz, że im wcześniej jakiś program został wgrany do podświadomości tym silniejszy jest. Prowadzi to do tego, że podświadomość może z łatwością sięgnąć do tego ogromnie silnego programu, który mówi, że gdy byłam/byłem karmiony to czułam/czułem się spokojny i przepełniony tym wspaniałym uczuciem bezpieczeństwa.

I od tego momentu, ta osoba zaczyna jeść również dla wzmacniania poczucia bezpieczeństwa. Dla podświadomości tej osoby jedzenie jest równoznaczne z bezpieczeństwem.

Nie zauważyłaś/zauważyłeś, że gdy jesz to czujesz się odrobinę spokojniejszy? Nie czujesz się bardziej zrelaksowana/zrelaksowany gdy masz jedzenie w buzi?

Nie zawsze tak jest, ale bardzo, bardzo często jedzenie zostaje tak mocno skojarzone z bezpieczeństwem, że zaczyna być postrzegane jako jego źródło. I na poziomie podświadomym to działa. Jesz i czujesz się bezpieczniej. Podświadomość nie ocenia czy dane połączenie ma logiczny sens. Wystarczy, że sprawdzało się w przeszłości.

Nic też tak nie wywołuje spadku poczucia bezpieczeństwa jak samotność. Czy nie zdarza Ci się jeść więcej gdy jesteś sama/sam i czujesz się samotnie?

Jest wiele niekorzystnych mechanizmów związanych z jedzeniem które można zlikwidować wzmacniając odchudzanie dzięki hipnozie.

Mechanizm skojarzenia jedzenia z bezpieczeństwem jest wzmacniany na wiele sposobów

Czasami też dobrzy rodzice nagradzają swoje dzieci jedzeniem „Jak będziesz grzeczny dostaniesz ciastko” wzmacniając powiązanie jedzenia z dobrym samopoczuciem. Czasami wręcz bezpośrednio widząc płaczące dziecko rodzice mówią „Nie płacz. Chodź dam Ci coś dobrego i poczujesz się lepiej”. Bardzo silna sugestia od rodzica, który we wczesnych latach dziecka ma absolutny autorytet i wszystko co powie ma dla dziecka działanie hipnotyczne.

I gdy masz jedzenie w buzi to czujesz się spokojniej i bezpieczniej i to działa. Problem niestety polega na tym, że jak tylko skończysz jeść to to uczucie znowu znika i wraca niepewność i lęk. Dlatego tak wiele osób się przejada. I po posiłku, nawet dużym, zawsze znajdzie się miejsce na deser, albo jakąś drobną przekąskę, orzeszki, chipsy.

Niskie poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych powodów dla których ludzie mają nadwagę i stają się otyli.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najsilniejszych potrzeb. I dlatego też zaniżone poczucie bezpieczeństwa, lęk i niepewność ma tak silny wpływ na nas.

Odchudzanie dzięki hipnozie staje się w pełni możliwe i uwalnia Cię od wszystkich ograniczających mechanizmów podświadomości

Na szczęście każdy program w podświadomości można zmienić. Każdy problem ma swój powód i ponieważ w hipnozie tak łatwo jest ten powód znaleźć to możesz uwolnić się raz na zawsze od nadwagi i otyłości.

Bez zmiany na poziomie podświadomym nie pomoże dieta bo po prostu nie będziesz jej przestrzegać. Bez zmiany w podświadomości nie pomogą treningi bo będą Cię męczyć i będziesz ze sobą walczyć aby je robić.

Odchudzanie dzięki hipnozie jest szybsze, zdrowsze i nie wymaga wysiłku. Po przepracowaniu problemu na poziomie podświadomym wewnętrznie stajesz się już osoba, która jest szczupła i reszta ułoży się dużo łatwiej, dużo szybciej i na stałe. Ułoży się tak abyś uzyskała lub uzyskał taką sylwetkę jaką chcesz i jaka jest dla Ciebie najzdrowsza.

Odchudzanie dzięki hipnozie to niesamowity, wręcz niezbędny dodatek w drodze do idealnej sylwetki. Praca w hipnozie nad odchudzaniem to od jednego do 4 spotkań i wychodzisz gotowa/gotowy i szybko zauważysz jak zbliżasz się do wymarzonego wyglądu.

Kilka z wielu badań potwierdzających jak skuteczne jest odchudzanie dzięki hipnozie:

http://hypnoseeffekt.de/wp-content/uploads/2015/01/hypnotherapy_in_weight-loss_treatment.pdf

http://psycnet.apa.org/journals/ccp/64/3/517/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *