Jak pozbyć się bólu dzięki hipnozie?

different-areas-of-pain

Hipnoza zamiast znieczulenia medycznego.

Jak pozbyć się bólu? W styczniowym wydaniu magazynu „Neurosurgery” 2016 (czyli „Neurochirurgia”) opisane zostało badanie na temat hipnozy i hipnotycznego znieczulenia. Badanie przeprowadzono dla Congress of Neurological Surgeons, światowego leader w kształceniu i rozwoju neurochirurgów.

Hipnoza w walce z rakiem – po raz kolejny pokazała jak bardzo jest w stanie pomóc!

Dr. Ilyess Zemmoura z Francuskiego Centre Hospitalier Universitaire de Tours wraz z innymi neurochirurgami przeprowadzili 43 operacje na otwartym mózgu używając hipnozy jako jedynego środka znieczulającego.

Operacje przeprowadzone były na 37 pacjentach z rakiem (glejak w mózgu) pomiędzy rokiem 2011 a 2015. Operacje usuwania glejaka często wymagają aby pacjent był przytomny w trakcie zabiegu aby mógł reagować na to co mówi lekarz i odpowiadać na pytania.

 

Chemiczne znieczulenie a hipnoza.

Takie operacje zazwyczaj przeprowadzane są za pomocą standardowego znieczulenia medycznego. Pacjent jest usypiany w pierwszej fazie operacji, kiedy otwierana jest czaszka. Następnie lekarze wybudzają go a pod koniec znowu usypiają.

Jak pewnie możesz sobie wyobrazić takie wydarzenie może prowadzić do traumy po-operacyjnej oraz standardowych komplikacji związanych ze stosowaniem chemicznego znieczulenia.

 

Jak hipnoza pomaga z bólem i dyskomfortem?

Na szczęście każdego można wprowadzić w hipnozę do tego poziomu w którym nie czuje zupełnie bólu, do tego poziomu w którym jest bardzo przyjemnie i w którym możliwe są tylko pozytywne i radosne odczucia (tzw. stan Esdaile’a). Nawet w tak głębokiej hipnozie pacjent jest w stanie normalnie odpowiadać na pytania, wie co się dzieje i gdzie jest oraz, co chyba najważniejsze jest w zupełności bezpieczny i przeżywa operację w pełnym komforcie.

W szpitalach na świecie jest pełno pacjentów którzy nie mogą przyjąć chemicznego znieczulenia bo ich organizm jest za słaby i czekają na cud. Na szczęście świat idzie do przodu i coraz więcej ludzi odkrywa prawdę o tym jak hipnoza może im pomóc i jak wspaniałym jest narzędziem.

 

Jak pozbyć się bólu dzięki hipnozie?

To naprawdę bardzo proste. Mózg i układ nerwowy każdego człowieka ma umiejętność wywoływania i uśmierzania bólu. Doświadczyłeś/doświadczyłaś tego tysiące razy w swoim życiu. Dzięki hipnozie jesteś w stanie sięgnąć do tych wewnętrznych zasobów.

Dzięki hipnozie jesteś w stanie wyłączyć ból czasowo (na potrzeby operacji, porodu itp.) lub zupełnie, jeśli ból miał formę chroniczną (migreny, miesiączki, ból kończyny fantomowej) czy też związany był z chorobą (np. rak).

Medycyna od bardzo dawna korzysta z hipnozy, a korzystać z niej może każdy!

Źródła:

1. Dokumentacja oryginalnego badania: http://journals.lww.com/neurosurgery/Abstract/2016/01000/Hypnosis_for_Awake_Surgery_of_Low_grade_Gliomas__.6.aspx

2. Artykuł opisujący badanie: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-12/wkh-hmp122815.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *